Potkani

Svět se zbláznil a já s ním. Po letech se nám doma opět objevili potkani...

Při brigádě v ZooMixu jsem neodolala modrému samci a samozřejmě si ho odnesla domů... Ale vše bylo nakonec jinak.

 

 

 

 

Rasputinová

Jméno: Rasputinová

Pohlaví: 0.1 samice

Datum narození: bůhví (cca březen 2011)

Varianta: standard, americká modrá, berkshire

Původ: ZooMix Praha

 

Rasputinová byla výsledkem mé neuváženosti a impulzivity. Po potkanech jsem pošilhávala už dlouho, zvláště na jednoho samečka v CHS Navel, který se ne a ne prodat. Nakonec se prodal, ale bohužel jsem byla u toho a mohla ho poňuhňat, to byla poslední kapka :)

Stále jsem čekala, až jsem dostala v práci úkol vyčistit zvířata. Jak jsem tak dávala potkany do přepravky, všimla jsem si modrého potkana a oči se mi rozzářily. Den strávil u mě na rameni a já přemýšlela, až bylo jasno, kolegyně mi suverénně řekla, že je to kluk. Vystříkala jsem ho pro jistotu Frontlinem a Biokillem a hurá domů. Doma jsem přišla na to, co jsou ty bradavičky na uších a takže hurá na veterinu pro Stronghold na svrab. Dostal i antibiotika na kašlík, bylo moc vtipné mu vyměřit správnou dávku, proto jsem mu začala říkat Rasputin, jelikož i když mi prst na pístu lehce zklouzl a on dostal dvojnásobnou dávku léků, tak to vše přežil. Mezitím jsem si zamluvila k němu kámoše - Škubánka z Podkroví. Bohužel, nebo spíše díkybohu, mi konečně došlo, že Rasputin není žádný chlap, ale ženská. Takže paní Rasputinové jsem Škubánka odřekla a čekala. 

Nakonec se objevila ta pravá přítelkyně pro Rasputinovou a to v CHS Noche de Luna. Mojí podmínkou bylo miminko dumbo, rex, ve světlé barvě a s černýma očima. A malá Gedžitka byla úplně ideální, v barvě am. modrá. Takže po přejmenování na Gagarinovou (přeci jenom se chci držet určitého pořádku) se můžeme po 15.5. těšit na druhou a prosím pěkně poslední potkanici do našeho zvěřince.

 

Rasputinová: 11.5.2011

 

 

Rasputinová ovšem sama nezůstala a 20.5.2011 se k ní připojila Gagarinová.

 

 

Gagarinová

Jméno: Gagarinová Noche de Luna

Pohlaví: 0.1 samice

Datum narození: 17.4.2011

Varianta: Dumbo, rex, am. modrá, solid

Původ: CHS Noche de Luna

Gagarinová bohužel zemřela během rozsáhlé infekce v chovu

Gagarinová je dáreček pro nás pro všechny. Rasputinová dělá, že jí děsně vadí, ale už si evidentně zvykla na to, že se stala náhradní matkou a že jí za zadkem pořád šmejdí malá otravná myš. Gagina je vážně maličká, s čímž jsem nepočítala a hlavně s tím nepočítala moje Eloxka - Gagarinová se bez problémů dokáže protáhnout mříží, ale zatím jsme u toho, že se protáhne, vleze za klec, tam sedí 15 minut a pak jde zpátky, protože nemá kam jít a mimo klec není pro ni nic. 

Gagina na první pohled vypadá jako blbeček, to dělají ty obří uši a jelikož začíná přesrsťovat, tak i lehce vypelichaný zjev :) ale je chytrá jak opice a rychlá jako vítr. Snad brzy vyroste tak, aby už neprolézala, věčně zavřené dveře pro jistotu a hledání uprchlice s tím, že je tam, co vždycky, není zrovna ideální výplní mého času. Doufám v "nekvalitního rexe", tedy plyšovou srst, ale obávám se, že bude standardně drátovitá :) Škoda, výstavy nebudou, i kdyby se jí udělala standardní rex srst. Do ZOCHMH mě už nikdo nenaláká :)

 

25.5.2005

 

Brežněvová (Miriam)

Brežněvovou jsem získala pomocí inzerátu, když jsem si ji vzala, byl jí rok. Brežněvová je americká modrá, dumbo, manx.