Byli s námi...

Baron z Popelnice

    Srst: černá, dlouhá, aall

    Datum narození: 10.11.2010

    Datum úmrtí: 29.11.2010

    Příčina úmrtí: rozsáhlá nekróza přední končetiny, deformace kloubu

Baron je první úmrtí v mojí CHS, byl tak malý a tak slabý... K nekróze došlo díky deformaci kloubu, Quicki s ním musela dost nešetrně zacházet, když se toto stalo. 29.11. se malý už skoro nehýbal, byl apatický a mimo ostatní, proto jsem zvolila nejméně násilnou formu a nechala jsem ho usnout úplně... 

    

 

 

Dmitrij Karamazov z Popelnice

Srst: stříbrná šedá, dlouhá (llSgSg)

Datum narození: 7.3.2011

Datum úmrtí: 4.6.2011

Příčina úmrtí: Bohužel, pitva neprokázala příčinu

Tato smrt mě velmi zasáhla. Mítěnka byl tak mladý, tak perspektivní, byl moc hodný a mírný. Den před smrtí běhal v kolečku, byl čilý... V den smrti jsem ho šla kolem deváté večer krmit, spal jako dřevo. Vytáhla jsem ho z klece, pořád spal. Nakonec se vzbudil, byl studený, pomočený a pokálený. Zahřívaly jsme ho tělem, hladily, hodinu před půlnocí zemřel.

V pondělí 6.6. byl předán na veterinární kliniku Na hrádku na pitvu. Na výsledky čekáme... Pokud se objeví genetický průser, těžko říct, jak to půjde dál s mojí Sg linií.

Jelikož to s pitvou dopadlo tak, jak to dopadlo, budu velmi pečlivě hlídat a kontrolovat svoji linii a prozatím ji nepustím do rukou, které jsou dle mého názoru nezodpovědné.

 

 

Myškin (Князь Мышкин)

Srst: bílá s černýma očima, krátká (eeSgSg)

Datum narození: 27.11.2010

Datum úmrtí: 2.8.2011

Příčina úmrtí: Rakovina, rozsáhlé metastáze

Myškin započal sérii úmrtí, ale jako u jediného byla smrt z jiné příčiny, než u ostatních. Kníže Myškin díkybohu neměl potomky, jelikož exteriérově neodpovídal tomu, co bych do chovu chtěla. Byl to mazlík, hodný křeček, i přes zranění, se kterým ke mně přišel a já ho ošetřovala - což se mu vůbec nelíbilo. To ještě zvládl, rakovinné nádory ale bohužel nezvládl....

 

 

Bleys of Utínka

Srst: žlutá, dominant spot, satin (DsdsSasaToY, rec. AaBBsbsLlPpRxrx)

Datum narození: 26.9.2010

Datum úmrtí: 3.8.2011

Příčina úmrtí: neznámá infekce v chovu

Vrhy: C

Bleys byl můj malý omyl, vzniklý neznalostí genetiky (mojí a Utínky), přesto se stal skvělým otcem, díky mnoha recesivním genům, které shodou neznámých okolností sdílel s Baklavou z Popelnice. Zemřel ve spánku, stejně jako ostatní, kteří podlehli infekci, či co to bylo (pitvy neprokázaly žádné viditelné změny na orgánech apod.)

Bleys byl Pan zámečník, jako jediný si dokázal v mžiku otevřít klec a utéct kamsi do neznáma. Tato zábava mu byla rychle zatržena, díky dvěma karabinkám na dvířkám. Ale on se jen tak nevzdával... Stopy jeho zubů u dvířek klece tam zůstanou napořád...

 

 

Čeburaška (Чебурашка)

Srst: bílá s čenýma očima, krátká (eeSgSg)

Datum narození: 1.11.2010

Datum úmrtí: 4.8.2011

Příčina úmrtí: neznámá infekce v chovu

Vrhy: F

Čeburaška.... Číba... Čibuška.... Můj nejmilovanější, můj nejkrásnější, nejúžasnější křeččí poklad, který bych nikdy neměla, nebýt Nikol Neubauerové z CHS Nova domus. Stále se nemůžu nabažit fotky v telefonu - Čeburaška ještě ve vlaku z Jarošova nad Nežárkou v mé dlani. Můj první bílý černooký poklad. Milovala jsem ho, upřednostňovala jako jedináčka... Když mi v noci volala maminka do nemocnice, že našla Čibu mrtvého, málem se mi zastavilo srdce.

Nikdy, nikdy v životě na něj nezapomenu. Byl mojí křeččí láskou...

 

Quicki of Utínka

Srst: čokoládová, krátká (aabb)

Datum narození: 20.6.2010

Datum úmrtí: 5.8.2011

Příčina úmrtí: neznámá infekce v chovu / zabita dcerami ?

Vrhy: B, E

Quicki... Jediný křeček, kterého měl můj přítel rád... Asi by nerad viděl, v jakém stavu jsem ji našla. Ebola s Erteplí si daly záležet. Byla  to moc hodná holka, svědomitá a tolerantní matka, s moc hezkou stavbou těla, pěknou vahou, jen trochu bledější barvou. Jako malé jsem se jí hodně věnovala, jelikož byla velmi ustrašená, podobně jako Bleys, rostla přímo před očima.

Bohužel, byla v takovém stavu, že jsem neměla žaludek na pitvu.

 

 

Žučka (Жучка)

Srst: hom. stříbrná sobolí, dlouhá (eellSgSgU_)

Datum narození: září 2010

Datum úmrtí: 7.8.2011

Příčina úmrtí: neznámá infekce v chovu

Vrhy: D

Žučka - Perlička. První krok v mé Sg linii... Moje první Sg. Má pro mě velký význam... Žučku si každý zamiloval, protože byla prostě okouzlující, dokázala si získat každého. Byla nadšenou divačkou televize, nymfomankou, milující matkou... Škoda jen, že nestihla ještě jeden vrh, jelikož Dmitrij zemřel, tak mi po ní nic nezůstalo... Doufám jen, že ostatní její děcka se dožijí vysokého věku ve zdraví.

 

Varel Fryštenský (alias Dr. Sheldon Cooper, PhD., či Holá Řiť)

 Srst: aguti (++)

Datum narození: 2010

Datum úmrtí: 8.8.2011

Příčina úmrtí: neznámá infekce v chovu

Varel byl dárkem pro moji maminku, která miluje roboráčky. Koupený byl ve zverimexu, byl ošklivě pokousaný od druhého samce, tak jsem ho vzala na milost. Zadeček se mu zahojil, ale už nikdy neobrostl srstí, proto byl nazýván Holou Řití. Když konečně vylezl z domečku a konečně bylo znát, že máme dalšího křečka, tak po měsíci zemřel... Ve spánku. 

 

Lev Nikolajevič aka Hadimls

Srst: bílá s černýma očima, dlouhá (eellSgSg)

Datum narození: léto 2011

Datum úmrtí: 4. 12. 2011

Příčina úmrtí: neznámá

Lev Nikolajevič, jak jeho jméno napovídá, mi byl náhradou za Myškina. Ale to by to nebyl Hadimls, aby mi nezruinoval mé sny o mazlíkovi - kousal, vztekal se, stěhoval běhací kolečko ke stěně terária během půl minuty a mlátil skleněnou napáječkou o stěnu. Prostě zlatíčko :) 

Bohužel, byl tu s námi velmi krátce a již na začátku prosince jsem ho objevila v jeho pelechu - bez života. Lev neměl potomky.

 

Hyena z Azkabanu

srst: černá, krátká (aa)

datum narození: 31. 5. 2010

datum úmrtí: 14. 1. 2012

příčina úmrtí: stáří

vrhy: A

Hyenka, má první, má krásná, má dokonalá. Ten typ křečka, který by měl být nesmrtelný a v jehož smrt stejně nikdo nevěří, dokud se to nestane.

Hyena byla zakladatelka této CHS, nejlepší matka, nejmazlivější společník, nejklidnější zvíře... Hyenu miloval každý...