Vrh D (Baklava + Bleys)

Matka: Žučka (Жучка) (eellSgSgUu)

 

Otec: Bambulino (llSgsgToY)

 

Datum narození: 7.3.2011

 

Počet mláďat / odchovaných: 14 / 5

 

Pohlaví samci / samice: 3 / 2

 

Zbarvení a kresby: Sgsg, SgSg, SgsgToto

 

Srst: ll

 

Jména + fotografie: Dýně, Dieta, Dmitrij Karamazov, Dalamánek, Dudlík

 

Rodokmen zde

 

Déčka byla trochu zklamáním. Očekávala jsem něco úplně jiného, hlavně alespoň jednoho bílého černookého, ale náhradní otec zklamal tím, že krémový gen neviděl ani z dálky a Žučka porodila jen samé aguťáky - stříbrné šedé. Narodilo se jich 13, čtrnáctého jsem musela vytáhnout já, protože ona už byla celá vysílená a nejevila zájem. Následovala návštěva veteriny, sonograf, rentgen, ale dalšího zatoulance jsme nenašli, tak dostala jen vyvolávačku a ještě jednu domů, kdyby něco. Problémy díkybohu nebyly, k operaci dojít nemuselo, takže směle do odchovávání... 

Narozdíl od své svědomité sestry Whitney, která porodila 13 aodchovala 13, byla Žučka sparťanská matka a mimina postupně likvidovala jedno po druhém, až jí zbylo pět špekounů, se kterými byla konečně spokojená a nechala si je. Tato miminka váhově překonávala všechny předešlé vrhy, menší počet jim rozhodně svědčil. Po otci zdědili nádhernou, dlouhou srst.

Jsou jako pravé sparťanské děti. Jakmile byli samci odkázáni mezi samce z vrhu C, vše bylo v pořádku, ale když odjel Dudlík, tak Mítěnka začal tyranizovat své drobnější spolubydlící, Citróna a Cukra. Takže v poměrně mladém věku byl oddělen a bydlí na samotce. 

Mítěnku (Dmitrij Karamazov z Popelnice) jsem si nechala, jako jediného homozygóta. Utěšuje mě, že nese krémový gen, takže do chovu se mi bude hodit, i když je to takový padouch :)